Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Savaşları 2016

0 1.049

Yıldız Teknik Üniversitesi, Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan  “Yıldız Savaşları’16” robot yarışması 2-3 Nisan 2016 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşecektir.  İçerdiği konsept ile Türkiye’de tek olan Yıldız Savaşları’16  robot yarışması, geleceğin robotik teknolojisine yön verecek robot tasarımları ile de izleyicilere görsel bir şov sunacaktır.

Yarışma 6 kategoriden oluşmaktadır. Geleneksel robot yarışması kategorileri Çizgi İzleyen, Mini Sumo ve Serbest Kategorinin yanı sıra,Türkiye’de gerçekleştirilen ilk ve tek robot yarışma kategorisi olan Yıldız Savaşları Özel Kategorisi ile bu alandaki robot yarışmalarından farkını ortaya koymuştur.İlk iki seneden farklı olarak bu sene 3 yeni kategoriyi yarışmacılarımıza sunmaktayız.Bunlar gerçek bir arazide robotlarının dayanıklılığını kanıtlayacakları Robocross,birbirinden karmaşık labirentlerdeki hedeflere en kısa sürede ulaşmaya çalışacakları Labirent Kategorisi,günlük hayatta can ve mal kaybını en aza indirebilecek nitelikte olan Yangın Söndüren Kategorisidir.

Yıldız Savaşları Özel Kategorisi’nde uzaktan kumandalı robotlar 3m x 5m’lik kapalı arenada kıyasıya mücadele edecektir. Testere, çekiç, ateş gibi saldırı ekipmanları bulundurabilen robotlar, rakibini etkisiz hale getirmeyi amaçlamaktadır. 2’li eşleşmelerin sonunda dereceye giren ilk 3 robot ödüllendirilecektir.

Ayrıca organizasyona destek veren firmalar ile bir fuar alanı oluşturularak öğrenciler ve firmalar arasında bir platform oluşturmak organizasyonun bir diğer amacıdır. Bu amaç ile firma yetkilileri ve akademisyenler tarafından organizasyonda robotik,kontol gibi alanlarda çeşitli seminerler, söyleşiler ve sergiler düzenlenecektir.

Katılımcılar; seminerler ve sergiler ile robotik ve kontrol alanlarında fikir sahibi olabilir, bu alanlardaki gelişmeleri takip edebilirler. Ayrıca görsel bir şova dönüşecek olan kategorilerde yarışmacı veya izleyici olarak bulunarak bu heyecana ortak olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: http://yildizsavaslari.yturok.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.