Projeler & Ürünler

...

"Bilgi, bölüşüldükçe artan hazinedir." ~ Bhartrhari

Robimek A.Ş olarak 2018’den bu güne kadar bilimin ve bilgiyi paylaşmanın önemini gözeterek girişimlerimizi gerçekleştirdik. Paylaşmak; toplumları ileriye taşıyacak, çağın getirilerine adapte edecek geleceği uzaktaki ufuklardan ulaşılabilir yakınlığa getirebilecek bir güçtür. Bilginin toplumsal değerini arttırmak için çıkmış olduğumuz bu yolda Firma olarak üzerimize düşeni yapmaktan onur duyuyoruz.

Bilim ve Teknoloji alanında neredeyse her gün yeni bir gelişime şahitlik ediyoruz. Bu durum günlük yaşamda da iş yaşamında da kendine sağlam bir yer edinmeyi isteyen bireyleri yakından etkiliyor. Yazılım, kodlama gibi konular günlük yaşantımızın her anına girmiş durumda. Bu standartlar haliyle bireylerden yeni beklentileri de beraberinde getiriyor. Eleştirel ve yaratıcı düşünebilen, problem çözebilen, iş birliği yapabilen ve bu becerilerini teknoloji ile harmanlayabilen algısı yüksek bireyler sektörde ve günlük hayatta kendini daha iyi ifade edebiliyor ve hayal ettikleri geleceğe daha hızlı ulaşabiliyorlar.

Uzmanlar, Robotik Kodlama Eğitiminin okul öncesi dönemden itibaren alınması gerektiğine özellikle vurgu yapıyor. Robotik kodlama eğitimi ile çocukların teknolojiyi daha hızlı kavrayabildiği , günlük hayat problemlerine hızlı çözümler geliştirdiği ve yapılan grup çalışmalarında daha aktif roller aldığı gözlemlenmiştir. Bu eğitimlerin çocuklarda liderlik dürtüsünü güçlendirmesi, sorumluluklarını sahiplenerek daha aktif bireylere dönüştürmesi ve hayal gücünü de zenginleştirmesi bakımından çok önemli bir yere sahiptir. Eğitimi eğlenceli olarak sunabildiğiniz sürece öğrenilen bilgiler daha kalıcı olacak ve çocukların ilgilerini buraya yöneltmelerine yardımcı olacaktır. Bilgisayarlara oyunlar yardımıyla talimatlar veren çocuklar yazılımın büyülü dünyasına adım atacak ve daha kolay öğrenerek etkili kodlar yazmaya başlayacaklar ve başarılı olacaklardır.

...

“Okul hayata hazırlanış değil, hayatın ta kendisidir.” ~ F.CHATELAIN

Robimek A.Ş olarak “ekmekten sonra eğitim, bir milletin en büyük ihtiyacı” mottosuyla çıktığımız bu yolda siz değerli eğitim merkezleri ve kuruluşlarında gelişime destek olup geleceğe hazırlayabilmek amaçlı hizmetler sağlıyoruz. Yeniliğin ve gelişimin başarıyı getireceğini biliyoruz bu sebeple sunduğumuz ayrıcalıklar kısmı hizmetle bitmiyor aynı zamanda mentörlük de yaparak geçiş sürecinizi kolaylaştırıyoruz.
Teknoloji tabanlı eğitimler alan öğrencilerin gelecekteki sürecinde diğer öğrencilerden sıyrılabildiği , sorunları ile yüzleşirken daha cesur olduğu ve problemlere daha kolay çözümler bulduğu artık herkesçe onaylanmış bir veri. Kurumunuzdaki öğrencilerin potansiyelini arttırabileceğiniz ve eğitimde ayırt edilir kaliteyi yakalayabileceğiniz sistemlerimiz ile sizlere yol arkadaşlığı yapmaktan büyük gurur duyuyoruz.

...

“Merakınızın peşinden gidin. Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.” ~ Albert Einstein

Proje Yazarımız Ol!

Yeteneğe, Deneyime ve Paylaşmaya değer veriyoruz. Bilgi birikimlerini paylaşan gönüllü Maker Yazarlarımız projelerini sitemizde paylaşarak kendilerini ifade edebilir, alanı ile ilgili yetkinliklerini kanıtlayarak daha geniş kitlelere ulaşabilir. Gönüllü maker yazar olmak istiyorsan formu doldurarak ön başvuru ile bize ulaşabilirsin.

Formu doldurmadan önce;

*Başvuru metininizi iletirken yazınızın konusu ve alanınızla ilgili kısa bir bilgi paylaşmayı unutmayın.

*İletmiş olduğunuz yazınızın daha önce hiçbir mecrada yayınlanmamış olması ve 300 kelimeden fazla olması gerekmektedir.

*İlettiğiniz metinler olduğu gibi paylaşılacağı için imla ve noktalama kurallarına uyduğunuza emin olunuz.

*Başvuru değerlendirmeleri sadece bu koşulları sağlayan yazılar için geçerlidir. Tarafımızdan sadece bu şartları sağlayan metin yazarlarına ulaşım sağlanacaktır.

*Aday’ın gönderdiği yazının gerekli onaylardan geçtiği anlaşıldıktan sonra sitemizde yayını gerçekleşecektir.

Robimek Markalarımızla Tanışın 

Robimek Markalarımızla Tanışın 

Robimek Markalarımızla Tanışın