Robimek

Hakkımızda

Robimek A.Ş 2018 yılından bu yana gerçekleştirmiş olduğu Tübitak Ar-Ge projeleri ve başarılı iş birlikleriyle sektörünün önemli temsilcilerinden biridir. ODTÜ Teknokent’ te yer alan Robimek Bilisim, güçlü çalışan yapısı ve sunduğu inovatif çözümler ile bugün halen sektöre yön vermeye devam etmektedir.

Robimek A.Ş, ana hedefi, bünyesinde bulunan firma veya merkezlere sonuç odaklı kalıcı çözümler sunarak Teknoloji 4.0 geleceğine hızlı geçiş yapmalarını sağlamaktır. Gelişim odaklı bakış açısı sadece üretim alanı ile de sınırlı olmayıp sağlamış olduğu eğitim ve danışmanlıkları ile çalıştığı firma ve kuruluşlar için kalıcı çözümler üretmeyi öncelik olarak belirlemiş, müşteri algısı ile değil ‘çözüm ortağı’ misyonunu kendine ilke edinmiştir. Dürüstlük, kalite ve disiplinli çalışma şekliyle sorunları ele alarak, Ar-Ge ve sonuç odaklı çözüm üretimi ile güncelliği hep yakalamakta ve hizmet sonrası sağlamış olduğu destekler ile rakiplerinden sıyrılmaktadır.

Robimek A.Ş Yazılım ile hayatı birleştirmek adına eğitim ve danışmanlık hizmeti vererek toplumu bilinçlendirmeyi kendine görev edinmektedir. Bilimin ve bilmenin önemini kavramış bir kuruluş olarak çalışmalarında yeni fikirlere, bu konularda çalışma yapan üniversiteler, ulusal ve uluslararası firmalar ile işbirliğini önemsemekte ve onları desteklemektedir.

Robimek A.Ş, katma değeri yüksek hızlı çözümleriyle ve hedef odaklı yaklaşımıyla her alanda yazılım projesi geliştiren, geliştirmiş olduğu yazılımlarla standartları sağlarken aynı zamanda yeni istihdam olanakları sunan toplum odaklı bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Vizyon

Teknoloji odaklı en iyi ürünleri üreterek sektörde üstünlük sağlamak. Teknoloji odaklı inovatif çözümlerle kaliteli çözümler sağlamak.

Misyon

Çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin merak duygusunu uyararak temel ve sosyal bilimler, uygulamalı bilimler ile teknoloji ve Türk endüstrisi hakkında bilgilerini artırmak, topluma, öğrenme şevki, keşfetme mutluluğu ve deney yapma heyecanı veren bir ortam sunmak, ziyaretçilerin sözel, analitik ve bilimsel düşünce becerilerini artırmak ve geliştirmek, toplumda yaratıcı fikirlerin, yeni bilgilerin, keşiflerin ve icatların tanıtılması ve tartışılması için ortam sağlamak, okulların eğitim programlarına uygulama alanı olarak hizmet vermek ve endüstri, okullar ve halkın iletişimini sağlamak ve kuvvetlendirmektir.

Yönetici Mesajı

Robimek A.Ş’ nin Değerli Misafirleri, kıymetli iş ortakları ve sevgili öğrencileri; 

Robimek A.Ş olarak 2018 yılında yola çıkış amacımız; Türkiye ve tüm dünyada inovasyon odaklı yüksek verim hedefleyen projeleri yaygınlaştırmak ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek çağın getirilerine hızlı adapte olan, sektörde ileri gelen bir kuruluş olmaktı. Bu yolda Tübitak ve çeşitli kurumlarla işbirlikleri gerçekleştirerek adım adım bu hedefimize ilerlemekten mutluluk duyuyoruz. 

Firma olarak önceliğimiz daima sizler için en iyisini tasarlamak, ihtiyaçlarınız doğrultusunda çalışma standartlarınızı iyileştiren projeler ile etkili bütçe yönetimi konusunda size destek olmak, hızlı Ar-Ge çözümleri ile sonuç odaklı çalışmalar yaparak hedeflenen yüksek verime ulaşmanıza öncü olmaktır. 

Teknolojinin ülke kalkınmasındaki rolünün önemi kavramış bir kuruluş olarak gelecek nesile olan güvenimiz bizi her zaman motive eden yegane değer olmuştur. Teknolojiye ve değişimin gücüne inanıyoruz çünkü biliyoruz ki teknolojiye ve yeniliklere ayak uydurabilenler gelecekte kalıcı olacaklardır. Bu aşamada tecrübe ve bilgi birikimlerimizi sizlerle paylaşarak yeniliğe açık, üretim ve bilgi açısından güçlü, üretken nesiller ile daha da güçleneceğimizi bilerek hedefimize kararlı bir şekilde yürüyoruz. Uzun vadede sürdürülebilir olabilecek girişimleri destekleyerek onlara değer katmayı kendimize görev ediniyoruz. İşin, en temelinden gelen inanç ve azimle gerçekleşeceğini bildiğimiz için eğitim konusunda da firmamız üzerine düşen görevi severek yapıyor, bu hedefi doğrultusunda eğitim firmalarına ve öğrencilere teknoloji, inovasyon ve girişimcilik konularında desteklemelerde de bulunuyoruz. 

Bilimin aydınlatıcı ışığı doğrultusunda öğrenmeyi isteyen, yeniliklere açık firma kurum ve kuruluşlar ya da şahıslar motivasyon kaynağımız oluyor onlar için güvenilir çözümler sunarken dürüst çalışma koşullarında güvenilir mentörlük yapacağımızın da garantisini veriyoruz. 

Çalıştığımız her alanda son dönem teknoloji standartlarını yakalayan, yenilik ve gelişimi yol arkadaşı edinen, çevresine duyarlı çözümler sunan bir firma olmak birincil vazifemizdir. Hedeflerimize ulaştığımız bu yol doğrultusunda bizim enerjimize güvenen bizimle aynı doğrultuda yürüyen iş ortaklarımıza ve yoldaşlarımıza bize kazandırdıkları değerler adına teşekkür ederiz.

Sezgin GÜL