Windows 10 Yayınlandı

0 323

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Windows 10 bugün kullanıma sunuldu. Windows 7 ve 8.1 sürümlerinden izler taşıyan yeni işletim sistemi, Microsoft’un akıllı asistanı Cortana ve yeni internet tarayıcısı Edge ile dikkat çekiyor.

Teknoloji devi Microsoft, uzun süredir merakla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10’u kademeli olarak kullanıma sunmaya başladı.

Ülkelerin yerel saat dilimlerine göre 29 Temmuz’da kullanıma sunulan Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 kullanıcıya bir dizi yenilik sunuyor.

Eski sürümlerden izler taşıyan Windows 10, yeni bir başlat menüsü ile karşımıza çıkıyor. Microsoft‘un akıllı asistanı Cortana’yı da destekleyen işletim sistemi, farklı cihazlarla senkronize bir biçim de kullanılabiliyor.

Microsoft Explorer’ın yerini alan yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge ise Windows 10’un en dikkat çeken yenilikleri arasında.En yaygın işletim sistemi olan Windows’un ilk sürümü 1985 yılında kullanıma sunulmuştu.

WINDOWS 10’U KİMLER ÜCRETSİZ KULLANABİLİR?

Belli kriterler yerine getirildiği takdirde piyasaya sürüldükten sonra da Windows 10’u ücretsiz kullanmak mümkün.Microsoft yetkilileri tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Windows 7 ve 8.1 sürümlerini kullananlara Windows 10’a ücretsiz geçiş imkanı sunulacak.Başka bir deyişle son 2 yıl içinde Windows işletim sistemi ile çalışan bilgisayar alanlar ücretsiz olarak Windows 10’a geçiş yapabilecek.

WINDOWS 10 NE KADAR YER KAPLIYOR?

Bilgisayarınıza Windows 10 güncellemesini yapmak için sabit diskinizde en az 3 GB’lık bir boş alana sahip olmanız gerekiyor.

APPLE’I 5’E KATLADI!

Şirketin güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcılar için yaklaşık 40 Tbps’lik bir bir kota ayırdığı iddia ediliyor. Apple‘ın bu gibi durumlarda maksimum 8 Tbps’lik bir kota açtığı düşünülecek olursa Microsoft’un Windows 10’a ne kadar önem verdiği rahatlıkla görülebilir.

 

Kaynak:.microsoft

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.