Sıcak Tel Strafor-Köpük Kesme Makinesi Yapımı

3 6.548

Köpük kesme işlemlerini rahatlıkla yapmanız için sıcak tel ile kesim tezgahı yapımından bahsedeceğim. Atık malzemelerden rahatlıkla yapabileceğiniz köpük kesme makinesi , rezistans tel üzerinden yüksek akım geçirilmesi sonucunda ısınması sağlanır. Böylece ısınan tel ile köpük kesme işlemi gerçekleştirilir.

Malzemeler:
 • Nikrom veya Rezistans tel
 • 5v 1000 mah adaptör veya 2 adet AA pil
 • Mekanik gövdeyi tahtadan yapabilirsiniz.
 • 2’li pil yuvası ( adaptör kullanırsanız gerekmez )
Mekanik kısmı aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.
Mekanik kısımla uğraşmak istemeyenler kıl testeresinin gövdesini kullanabilir. Yukarıdaki videodan yapım aşamalarını izleyebilirsiniz.
Uyarı : Kullandığınız köpüğe bağlı olarak kesim sırasında sağlığa zararlı dumanlar açığa çıkabilir. Bu yüzden iyi havalandırılan bir yerde kesim işleminizi yapmanıza özen gösteriniz.

Kaynak : Hot wire foam cutter

Bunlar da İlgini Çekebilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Fatih

  Bu aleti bende yapmaya çalıştım fakat tel bir türlü istediğim ısıya erişmedi. Elimde 12 v 5 amper adaptör var. Telin kalınlığı modeli vs özelliğinimi yanlış aldım acaba

  1. Kadir

   Düşürücü lazım

 2. Ercan

  Strafor köpük kesme konusunda harika bir içerik olduğunu söyleyebilirim. Çok pratik ve bir o kadar da kolay, anlaşılır bir şekilde de anlatılmış. Bu sayede dekoratif amaçlı veya herhangi bir şeyde ihtiyacı olanlar kendileri evlerinde çok rahat bir şekilde strafor köpük kesimi yapabilirler.