Robotlar Gediz’e Akın Etti!

0 494

Gediz Robotik Kulübü tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen Ulusal Gediz Robot Günleri etkinliği, geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşti. Kıran kırana geçen yarışmalarla yine heyecan doruktaydı. Geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de yoğun katılımcının gözlendiği etkinlikte, yarışmalar , seminerler, çekilişler ve konserle festival tadında bir etkinlik gerçekleşti.3. gediz robot

Gediz Robotik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Burçin Kasap, yarışmalarla ilgili genel değerlendirmelerini şu şekilde ifade etti;

Üniversitemiz tarafından üçüncüsü düzenlenen yarışmamıza 26 farklı ilden 60 takim katılarak toplamda 339 robot yarıştı.Serbest kategori,çizgi izleyen ve mini sumo olarak gerçekleşen yarışmamızda teknolojiye meraklı yaklaşık 500 kişiyi kampüsümüzde misafir ettik.Festival tadında tatlı bir yarışmamız kazananların konser etkinliğimiz sonucunda belli olmasıyla son bulmuştur.Önümüzdeki yıllarda da yarışmamızda kategori sayısını ve katılımcı sayısını arttırarak devam edeceğimize inanıyoruz.Gençlik teknolojiyi takip edebildiği sürece vardır.Eğlenerek öğrenmeyi ve öğretmeyi misyon olarak kabul etmiş kulübümüz bu anlamda çalışmalarına devam edecektir.

Toplam 3 kategorinin olduğu yarışmada, bütün kategorilere yoğun katılım vardı. Ayrıca roboselfie yarışmasıyla da, katılımcılar robotlarla selfie yaparak, en güzel selfie çekme yarışına girdiler. Kategorilerde dereceye giren katılımcılara toplamda 8.250 TL para ödülü dağıtıldı. Ayrıca birkaç firma çekiliş yaparak,  katılımcılara elektronik kartlar, robot kitler gibi birçok robotik malzemeler hediye etti.

3. gediz robot 3

 

Kategorilerde Kazanan Ekipler;

 • Çizgi İzleyen Kategorisi 
 1. HektaOhm – Karabük Üniversitesi
 2. Ohm – Karabük Üniversitesi
 3. KiloOhm – Karabük Üniversitesi
 • Mini Sumo Kategorisi
 1. Diriliş – Kocaeli Üniversitesi
 2. Çomü Göktuğ – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
 3. Yaşar Narsil – Yaşar Üniversitesi
 • Serbest Kategori
 1. SİYMA – Celal Bayar Üniversitesi Soma MYO
 2. MazeRunner – Üniversitesi
 3. Engelleri Aşalım – Celal Bayar Üniversitesi Soma MYO

Yarışmada dereceye giren takımları tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

3. Ulusal Gediz Robot Günleri ödül töreniyle son buldu.gediz robotik

Robimek olarak Gediz Robotik Kulübü başkanı ve ekibini, organizasyona desteği olan herkesi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.