Öğrencilerimiz Uluslararası Bilim Olimpiyatlarından Madalya ile döndü

0 693

Ortaöğretim öğrencilerini doğa bilimleri alanında çalışma yapmaya teşvik etmek amacıyla beş ayrı branşta (Matematik, Fizik, Biyoloji, Bilgisayar, Kimya) her yıl farklı bir ülkede düzenlenen Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden ekipler bu yıl da madalya ile döndü.

46. Uluslararası Fizik Olimpiyatı (IPho) 5-12 Temmuz 2015 tarihleri arasında Hindistan’ın Mumbai kentinde 86 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Yarışmada ülkemizi temsil eden öğrencilerimizden Umut Eren Usturalı, Tolga  Gürcan, Ahmet Burak Çatlı Gümüş madalya; Mert Kayaalp ve Ali Veli ise Bronz madalya aldılar.

26. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı (IBO) 12-19 Temmuz 2015 tarihleri arasında Danimarka’nın Aarhus kentinde 63 ülkenin katılımıyla gerçekleşti. Yarışmada ülkemizi temsil eden öğrencilerimizden Seçkin Yaşar, Muhammet Özdemir, Gökberk Deniz bronz madalya, Müberra Meral Özdemir ise mansiyon derecesi kazandı.

Olimpiyatlara katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kaynak:tubitak

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.