NeuroSky Mindwave Mobile Beyin Dalga Sensörü Kullanımı

5 6.277

Elektroensefalografi (EEG) beyin dalgalarını elektriksel yöntemle ölçme işlemidir. Beyin dalga sensörü de bu yöntemi kullanarak ölçüm yapar. İnsan beyni işleyişi sırasında davranış ve düşüncelere göre farklı elektromanyetik dalgalar yaymaktadır. (3-50 Hz) Her farklı davranış ve düşünce için farklı dalga boylarında ve farklı güçlerde sinyal verir . Bu sensör , beyninizin oluşturduğu alfa ve beta dalgalarını ölçerek bu verileri bluetooth ile bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza kablosuz olarak aktarmaktadır . Dikkat ve sakinlik seviyelerinizi ölçebileceğiniz bu cihaz ile sevdiğiniz müzikleri dinlerken beyninizin verdiği tepkileri gözlemleyebilirsiniz. Bu cihaz sayesinde beyin dalgalarınız ile bilgisayarınız arasında bir iletişim kurabileceksiniz. Ayrıca robot projelerinizde kullanarak, robotunuzu düşünce gücü ile kontrol edebilirsiniz.

 • Sensör, 10 metre algılama mesafesine sahip olup TGAM1 Bluetooth v2.1 Class 2 Modülü kullanır.
 • 1 Adet AAA Pil ile çalışır
 • 8 Saat pil ömrü vardır
 • Otomatik kablosuz eşleşme yapar.

Sensörü kafanıza takıp, kulak memenize de küçük aparatı takınız. Kullanıma hazırdır.

 

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

5 Yorum
 1. Mustafa Çetiner8a

  İYİ AMA NASIL ÇALIŞIR?

  1. Ahmet

   isteyen olursa elimde 2. el az kullandığım hatta 3 kere kullanıldı sadece satılıktır iletişime geçip uygun fiyata satabilirim

   1. Selçuk

    Ahmet bey hala satılık mı?

   2. Selçuk Göksel

    Hala satılıkmı?

    1. AYETULLAH

     Bende bitane var nasıl kullanacağımı bilmiyorum sıfır ilgilenen olursa ayetullah.1744@gmail.com bu meil yazabilirsiniz