İnsansız Hava Araçları Yarışı

0 1.148

Bu yıl ilki düzenlenecek olan “International UAV TURKEY Competition” İnsansız Hava Araçları Yarışı 21-25 Eylül’de yapılacak. 

Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından organize edilen “International UAV TURKEY Competition” İnsansız Hava Araçları Yarışının ilkinin, yerli ve yabancı takımların katılımıyla, 21-25 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenmesi planlanıyor.

Lise/Üniversite öğrencilerinden oluşan takımların katılacağı yarışma ile yangın, kaza gibi acil durumlarda, insanlara yardımcı olabilecek, sivil uygulamalara yönelik insansız sabit ve döner kanatlı hava araçları geliştirilmesi teşvik edilmektedir. Kavramsal Tasarım Raporları üzerinden yapılacak değerlendirme sonrasında, Detaylı Tasarım Raporu göndermeye hak kazanan yerli takımlara araçlarını üretmeleri için 2.500 TL teşvik ödülü verilecek. Detaylı Tasarım raporu uygun görülerek yarışmaya davet edilecek takımlara ise araçlarını geliştirmeleri için 1.500 TL teşvik ödülü verilecektir. Ayrıca 21-25 Eylül tarihlerinde yarışmaya gelen takımlara 2.500 TL yol ve konaklama desteği verilecektir.

Yarışmaya başvuru yapmak için;

  • · Bir lise, üniversite ya da yükseköğrenim kurumu bünyesinde akademik danışman (öğretmen/akademisyen) sorumluluğunda çalışıyor olmak
  • · Başvuru belgelerini (başvuru formu ve taahhütname) istenen formatta, 29 Şubat 2016 tarihine kadar uavturkey@tubitak.gov.tr ‘a göndermek gerekmektedir.
  • Başvuru belgeleri, teknik kurallar ve ayrıntılı bilgi için yarışın resmi web sitesi uavturkey.tubitak.gov.tr adresini ziyaret ediniz.

Kaynak: Tübitak

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.