I. Uluslararası GTÜ Kelebek Robot Olimpiyatları

0 1.585

Gebze Teknik Üniversitesi Robotik ve Otomasyon Kulübü tarafından bu sene ilki düzenlenecek olan I. Uluslararası Gebze Teknik Üniversitesi Kelebek Robot Olimpiyatları (KelebekRO), 6-7-8 Nisan 2018 tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

Yurt içi ve yurt dışından izleyici veya yarışmacı olarak katılınabilecek organizasyonda katılımcılar; Çizgi izleyen, Mikro Sumo, Labirent Çözen, Serbest gibi tanıdık kategorilerin yanı sıra adını kampüsümüzün bulunduğu konum itibariyle Fatih Sultan Mehmet’in vefat ettiği topraklardan alan Hünkar Çayırı Arazisi Kategorisi, ülkemizde üniversite bünyesinde düzenlenen ilk drone ligi olma özelliği taşıyan Kelebek Drone Ligi ve her yaştan maker ruhuna sahip kişilerin Gel Tasarla Üret (G.T.Ü.) kategorisine katılıp kendilerine verilecek temalar doğrultusunda tasarladıkları fikri 24 saat içerisinde geliştirerek özgün projelerini sunma imkanı bulacaklardır. Aynı zamanda katılımcıların etkin zaman geçirebilmesi adına yarışmalarla eş zamanlı gerçekleşecek seminerler ve workshop etkinlikleri düzenlenmektedir. Robotik alanında çalışma yapmakta olan öğrencileri, akademisyenleri ve üniversitenin konumu gereği sanayinin kalbinde olması sebebiyle sektörde yer alan değerli katılımcıları düzenlenecek etkinlikler vasıtasıyla bir araya getirmeyi hedeflemektedir.
Etkinlik web sayfası: www.kelebekro.com

Toplam 36.750 TL Ödül

ORGANİZASYON

Konaklama:

  • İl dışı ve yurtdışından gelen misafirlerin konaklaması için Kredi Yurtlar Kurumu, GTÜ misafirhanesi ve çevredeki oteller ile gerekli görüşmeler yapılarak konaklama için gerekli imkanın sağlanması hedeflenmektedir.

Ulaşım:

  • Üniversite ana giriş kapısından, yarışma alanına belirli periyotlarda ring hattı olacaktır.
  • Tavşantepe Metro İstasyonu’ndan, yarışma alanına belirli periyotlarda ring hattı olacaktır.
  • Toplu taşıma ile kampüsümüze ulaşım şekli web sitemizde yer alacaktır.

Yeme – İçme:

  • Yarışma alanında misafirlerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet sponsorları yer alacaktır.
  • Kelebek Cafe yarışma alanına stant açarak satış yapacaktır.

 

GTÜ Robotik ve Otomasyon Kulübü (GROK) Hakkında;

GTÜ Robotik ve Otomasyon Kulübü (GROK) GTÜ bünyesinde kurulan ilk öğrenci topluluğudur. Kurulduğu günden bu yana okul içi ve okul dışında teknik, sosyal ve kültürel alanlarda faaliyet göstermektedir. GROK, bünyesindeki tüm mühendis adaylarının çeşitli uzman disiplin alanlarında bilgi ve becerilerini geliştirmekle beraber diğer bölümlerdeki öğrenciler için ise robotik ve elektroniği hobi haline getirmek ve ilgi alanlarına yönelebilmeleri için sosyal bir faaliyet oluşturmayı amaçlamaktadır. GROK, temel yapılanmasıyla yarının dinamik ve parlak mühendis adaylarına teorik bilgilerini pratiğe çevirme şansı vermektedir ve üyeler arası paylaşımlarla önemli bir bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Ekibinin çoğunluğunu Mühendislik Fakültesi öğrencileri oluştursa da tüm GTÜ öğrencilerine hizmet vermektedir. İlk zamanlarda küçük bir sınıfta başlayan çalışmalarını, kulübe tahsis edilen çalışma alanıyla atölye kültürünü benimsemiş ve tüm üyelerine de aynı disiplini kazandırmayı amaçlayarak yoğun çalışmalara başlamış ve her geçen yıl çalışmalar ivme kazanmış; yazılım ve elektronik konusunda nispeten daha tecrübeli arkadaşlarımızın verdiği Temel Elektrik Elektronik, Devre Tasarımı, Mikroişlemci ve Algoritma ve Arduino dersleri ile birlikte atölye çalışmaları ve yarışmalara hazırlık süreci başlamıştır. Çeşitli ulusal yarışmalarda yer almıştır. Bu süreçte, çeşitli ödüller kazanmış ve daha da önemlisi birçok kıymetli dost edinmiştir.
Kulüp Web Sitesi: www.gturobotik.com

Resmi sosyal medya hesapları:

facebook: @gtukelebekro

twitter : @kelebekro

instagram: @kelebekro

 

 

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.