Garanti ve İade Koşulları

Ürün İade Şartları
Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde “Robimek Bilişim Teknolojileri A.Ş.” adına, “Üniversiteler MAH. İhsan Doğramacı BLV. Arge ve Eğitim Merkezi No: 13 -2 / 43 Çankaya / Ankara” adresine aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir. İade gerçekleştirmek istediğinizde işlemlerinizin aksamaması için lütfen “info@robimek.com” e-posta adresine bildirimde bulununuz.
İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;
– Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallar, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, süreli yayınlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar için cayma hakkı kullanılamaz.
– Ambalajlı ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
-Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi mümkün değildir.
İade kapsamındaki ürünü gönderdikten sonraki süreç aşağıdaki gibidir;
– Ürününüz robimek.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir. İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.
– İade işleminin onaylanması durumunda, iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 5 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
– İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumu e-mail ya da cep telefonunuza bilgi verilecektir.
İadesi onaylanmış ürünün geri ödemesi ile ilgili süreç aşağıdaki gibidir;
– Gönderdiğiniz ürün/ürünler, robimek.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 5 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
– Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.
– Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.
– Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.
– Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir.
-Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.
Hasarlı Ürün Bildirim Şartları
Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır.
Yanlış Ürün Bildirim Şartları
– Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 5 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen ‘kargo gönderi kodu’ ile ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.
– Ürününüz robimek.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Tedarikçi firma ve lojistik tarafından yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir. Ürünle ilgili yapılan incelemede üründe herhangi bir yanlışlık tespit edilemez ise size de bilgisi verilerek iadesi alınabilir.
-İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü “İade ve Geri Gönderim” şeklinde belirterek info@robimek.com ‘ a mail attıktan sonra ürününüzü bize gönderiniz.