Boğaziçi Üniversitesi ‘RoboticSummit’ Etkinliği

0 992

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü (BUEC) tarafından bu sene ilki düzenlenecek olacak RoboticSummit etkinliğine hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor.Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü üyesi sayın Berkay Gümüş, kulüp ve etkinlik hakkında genel bilgiler verdi.

Günümüzde en küçük mutfak aletlerinden endüstriyel üretim araçlarına hayatımızın her alanında robotlarla çalışıyoruz. BUEC olarak gün geçtikçe ilerleyen ve hayatımıza yerleşen robot sektörünü tanıtmayı, insanları bu konuda araştırma yapmalarına ve kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedef belirledik.Bunun için de Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü(BUEC) ve IEEE Öğrenci Kolu olarak üniversitemizde daha önce ‘Robot Günleri’ adıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliği bu sene daha da geliştirerek 11-12 Mart 2017 tarihinde ‘RoboticSummit’ etkinliği ile canlandırmayı ve gelenekselleştirmeyi planlıyoruz.Kendine güvenen robot severlerin hem yarışacağı hem robotlarını tanıtacağı, aynı zamanda robotik alanında uzman kişilerin konuşmalar yapacağı RoboticSummit’e katılanların robotik alanında kendinizi geliştirebilme, diğer robotseverlerle tanışabilme, bu alandaki gelişmeleri ve teknolojileri yerinde görebilme imkanları olacak. Robotlara doyacağımız iki gün bizi bekliyor.

Etkinlik Programı:

Birinci Gün:

 1. Robot Yarışmaları:

  • Sumo
  • Labirent Çözen
  • Yangın Söndüren
  • Çizgi İzleyen
  • Serbest Kategori
 2. Atölye Çalışmaları:

  • Özellikle küçük yaştaki çocuklara ve insanlara teknolojiyi sevdirmek için atölye çalışmalarımız olacak.

İkinci Gün:

 1. Robotik alanında uzman kişilerin konuşmaları

 2. Ödül töreni

 3. Dereceye giren robotların tanıtılması

 • Robot Sergisi

  FRC robotları gibi özel robotların sergilenmesi

Kulüp hakkında bilgiler :

BUEC

150’den fazla üyesi bulunan kulüp, bu yıl 2.’sini de başarıyla düzenlediği Boğaziçi Enerji Zirvesi’nin ardından geçen yıl yoğun bir katılım gerçekleşen Bilim ve Teknoloji’de Lider Kadınlar Zirvesi, ilk kez düzenlenecek RoboticSummit ve 3.’sü düzenleyecek BETA Sektör Günleri ile başarılarını devam ettirmeyi hedefliyor. C ve Arduino eğitimleri ile teknik alanda da etkili olan kulüp, Web Tasarımı, Excel, 3D Tasarım, Photoshop eğitimlerini de vermektedir. IEEE ailesinin parçası olan kulüp, bu sayede diğer okullarla sürekli iş birliği içindedir. 2016-17 yılının ilk IEEE Marmara Bölge Toplantısı’nı düzenlemenin yanı sıra kardeş kulüpleri olan Koç IEEE ve İTÜ IEEE ile sık sık etkinlikler, eğitimler ve buluşmalar düzenlemektedir.

RAS

Robotic and Automation Society IEEE Global’in en büyük alt kollarından birisidir. Kulübün teknik anlamda en yetkili ve en aktif alt kurullarından olan RAS alt kurulu, geçtiğimiz yıllarda düzenlediği eğitimler ve teknik gezilerle aktif olurken, bu yıl RoboticSummit ile kendi etkinliğini düzenlemeyi kendine hedef olarak belirlemiştir.

 

Kulüp web sayfası : http://www.buecieee.com

Daha fazla bilgi ve iletişim için >> https://www.facebook.com/events/1741317622852424/

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.