Atatürk Üniversitesi Atugem 2. Robot Günleri

0 462

Etkinliklerini 2-3 Mayıs 2016 tarihinde Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezinde gerçekleştirecek olan Atugem Teknoloji Kulübü, gelenekselleştirdiği ATATÜRK Üniversitesi Robot Günleri etkinliğinde bu yıl oldukça iddialı.Birçok değişik alanda yarışmacı ve ziyaretçilere yeteneklerini sergileyebilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir platform sunuyor.

Lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra yaklaşık 1000 ortaokul öğrencisinin ağırlanacağı bu etkinlikte 6 kategori olacak. Ralli,Futbol ve Hokey Kategorilerinde bu yıl içerisinde eğitim verilen yaklaşık 500 orta okul öğrencisi yarışacak. Çizgi izleyen ve serbest kategorilerinde her yaştan yarışmacı katılabilecek. Son kategori olan Senaryo kategorisinde eğitim verilen öğrencilerden seçilecek olan öğrencilere 2 gün boyunca özel eğitim verilerek kendi robotlarını yapmaları sağlanacak.

Bu kategoriler robotların rekabetine sahne olacak ve ortaya görsel bir şölen çıkacak.Katılımcıları neler mi bekliyor? Yeteneklerini sergilerken kullanacakları çeşitli robotlar, kokteyller, sürprizler ve hem eğlenip hem de öğrenebilecekleri seminerler! Etkinliğin sonunda alanlarında başarılı olan öğrenciler ATUGEM Teknoloji Kulübü tarafından ödüllendirilecekler.

Geçen sene düzenlediği etkinliğin ikincisini düzenleyen ATUGEM Teknoloji Kulübü bu sene oldukça iddialı! Çalışmalarına hız kesmeden devam eden ATUGEM Teknoloji Kulübü bu sene okul okul dolaşarak 5,6 ve 7. sınıf düzeyindeki öğrencilere robotik eğitim verdi. Toplam 14 okula ulaşan ATUGEM Teknoloji Kulübü köy okullarındaki öğrencilere ağırlık verdi ve toplamda 500 öğrencinin robotlarla ve teknolojiyle tanışmasını sağladı. Robotiğe ve teknolojiye meraklı çocukların bu verimli platformu ziyaret etmesini isteyen ATUGEM Teknoloji Kulübü 1000 öğrenciyi 2. Robot Günleri etkinliğinde ağırlayacak ve alanında bir ilke imza atacak.

Robot ve teknoloji konusunda kendini kanıtlamış birçok firma bu etkinliğinde.ATUGEM Teknoloji Kulübünü yalnız bırakmıyor. Etkinliği ziyarete gelen teknoloji meraklıları bu açıdan çok şanslı. Hem birçok alanda düzenlenecek olan yarışmaları izleyebilecekler hem de Robot Günleri etkinliğinde boy gösteren firmaların standartlarını ziyaret edebilecekler. Örneği olmayan robotlarla tanışmak ve teknolojiyle içe içe vakit geçirmek isterseniz 2-3 Mayıs tarihinde Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezinde düzenlenecek olan ATATÜRK Üniversitesi2. Robot Günleri Etkinliğine siz de davetlisiniz.

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.