Arduino’ya Kütüphane Nasıl Eklenir?

Kütüphane Ekleme

0 2.081
Merhabalar, bu yazımızda size Arduino IDE’mize nasıl kütüphane eklediğimizi göstereceğiz.Arduino IDE’mize çeşitli kütüphane ekleme yöntemlerimiz var.Biz size bu yöntemlerden en çok kullanılan 2 tanesini göstereceğiz.Bu yöntemler sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır.

1.Yöntem: Zip dosyası ile Arduino’ya Kütüphane Ekleme

Aşağıdaki butona tıklayarak örnek kütüphanemizi indirelim.

ÖRNEK KÜTÜPHANE İndir

Arduino IDE’mizi çalıştıralım.Arduino IDE’mizin üst sekmesinden

  • Taslak>library ekle>.ZIP Kitaplığı Ekle..

seçeneğini seçiyoruz.

Seçimi yaptıktan sonra açılan pencereden kütüphanemizi indirdiğimiz yerden bulup seçiyoruz ve Open butonuna tıklayıp kütüphanemizi ekliyoruz.

Eğer buraya kadar işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirdiyseniz,aşağıdaki görseldeki gibi kütüphanenizin eklendiğine dair bir bildirim alacaksınız.

2. Yöntem: Kütüphane Yöneticisini Kullanarak Arduino’ya Kütüphane Ekleme

Arduino IDE’mizi çalıştıralım.Arduino IDE’mizin üst sekmesinden

  • Taslak>library ekle>Kütüphaneleri Yönet…

seçeneğini seçiyoruz.

Seçimi yaptıktan sonra açılan pencereden arama çubuğuna kütüphanemizin adını yazıyoruz.Çıkan sonuçtan kütüphanemizi seçip ‘Kur’  butonuna tıklıyoruz.

Eğer buraya kadar işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirdiyseniz,aşağıdaki görseldeki gibi kütüphaneniz INSTALLED yani yüklendi olarak gözükecektir.

Şimdiye kadar size 2 yol gösterdik.Bu 2 yolu göstermemizin sebebi bazı projelerde Kütüphane Yöneticisinde aradığımız kütüphaneyi bulamayabiliriz.Bu durumda kütüphaneyi 1. yöntemdeki gibi projemize ekleyebiliriz.

Bunlar da İlgini Çekebilir
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.